گروه انتشاراتی ققنوس | انتشار «ناخدای پانزده‌ساله» ژول ورن
 

انتشار «ناخدای پانزده‌ساله» ژول ورن

نمایش خبر

.......................

خبرگزاری ایسنا

یکشنبه 12 شهریور 1402

........................

به گزارش ایسنا، این رمان در ۵۱۵ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و بهای ۴۲۰ هزار تومان در نشر ققنوس راهی بازار کتاب شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: ژول ورن، نویسنده فرانسوی که رمان‌های ماجراجویانه‌اش نام او را سر زبان‌ها انداخت، در سال ۱۸۶۳ «پنج هفته در بالن» را تحویل ناشر داد. این رمان با چنان موفقیتی روبه‌رو شد که نویسنده و ناشر تصمیم‌ گرفتند به اتفاق هم مجموعه‌ای با عنوان «سفرهای شگفت‌انگیز» و با صحافی متفاوت منتشر کنند؛ کتاب‌هایی نفیس، در قطع رقعی، با گراورهایی سیاه و سفید اثر نقاشان مختلف. از دل این تصمیم ۶۲ رمان و ۱۸ مجموعه‌داستان متولد شد.

داستان‌های ژول ورن چه به لحاظ قصه‌گویی و چه به لحاظ محتوایی به گونه‌ای است که از بچه‌ نُه‌ساله تا آدم نودساله با آن ارتباط برقرار می‌کند و از خواندنش لذت می‌برد. شاید از این روست که هم شاهکارهای سینمای جهان با اقتباس از آثار ژول ورن ساخته شده، هم کارتون‌هایی برای کودکان و نوجوانان.

 گروه انتشاراتی ققنوس، بنا به اهمیت آثار ژول ورن تصمیم گرفت نسخه کاملی از مجموعه آثار این نویسنده را تهیه، ترجمه و منتشر کند تا همه مخاطبان به صورتی منسجم با نخستین آثار علمی- تخیلی جهان و پیشگویی‌های علمی این نویسنده بزرگ در قالب رمان‌های جذاب و پرکشش او آشنا شوند. این مجموعه از روی نسخه بزرگسال فرانسوی و بدون هیچ‌گونه تلخیص و تغییری تهیه شده است و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد؛ امید است ادای دینی باشد به این نویسنده بزرگ و خلأ مجموعه آثارش را در زبان فارسی پُر کند.

ناشر همچنین یادآور شده است: این کتاب در سال‌های مختلف با عناوین مختلف توسط ناشران و مترجمان مختلف منتشر شده است. کتاب حاضر قبلا با عنوان «ماجرای ناخدای جوان» ترجمه شکیباپور توسط انتشارات پگاه در سال ۱۳۶۳ منتشر شده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه